XV. Hraničář - Čtyři Dvory "B" 0:2 (0:1)
XVII. Hraničář - Loko ČB "B" 2:1 (1:1)    Němec, Bašta
XIX. Hraničář - Olešnice 1:1 (0:1) Bušta
XX. Jankov/Dubné - Hraničář 0:3 (0:2) Bušta, Bašta, Šedivý
XXI. Hraničář - Hrdějovice "B" 2:7 (2:2) Šedivý 2
XXII.    Nové Hodějovice - Hraničář 1:4 (1:1) Bašta 3, Koktavý
XXIII. Hraničář - Nová Ves 3:7 (1:4) Šedivý, Szypula, Němec
XXIV. Hluboká n/Vlt. "B" - Hraničář 9:1 (7:0) Syrovátka
XXV. Týn n/Vlt. "B" - Hraničář 4:2 (1:0) Syrovátka 2
XXVI Hraničář - Bavorovice "B" 9:1 (5:1) Šedivý 3, Syrovátka 2, Koktavý, Stanka, Němec, Bašta

Hraničář HS - SK Čtyři Dvory "B" 0:2 (0:1)

V úvodním zápase jarní části okresního přeboru zavítala do Horní Stropnice rezerva Čtyř Dvorů.Utkání mužstev z dolní části soutěže přitáhlo na hřiště slušnou diváckou návštěvu, která  se těšila na bojovný výkon domácích. Utkání samotné však moc kvality nepobralo. Domácí začali sice velmi bojovně a na začátku měli několik velmi dobrých příležitostí. S proměňování ale byli na štíru, přitom ty, které měl Bláha, volaly po gólu. Hosté se po úvodní náporu domácích oklepali a hned se také ujali vedení. To se trefil po centru z pravé strany a zaváhání domácí obrany zkušený Zahradník 0:1. Domácí obdržený gól nabudil k ještě větší aktivitě, jenže koncovka byla žalostná. Hosté trpělivou hrou dovedli utlumit domácí nápor tak, že šli do kabin s jednobrankovým vedením.
Druhý poločas měl stejný průběh jako ten první. Domácí urputně útočili a měli opět několik brankových příležitostí, jenže koncovka byla opět mizerná. Vyrovnání měli na hlavách  Bašta, Holej, Haňur, ale kýžený gól nepadl. Když největší příležitost druhého poločasu neproměnil Holej, udeřili hosté. Po nevinně vyhlížejícím autovém vhazování utekl domácí obraně hbitý Píša, který svůj únik zakončil tvrdou střelou do tyče domácí branky a odražený míč trefil dobíhajicího Snížka tak šťastně, že skončil v síti 0:2. To pro domácí tým bylo až příliš kruté, ale pro konečný výsledek rozhodující. Domácí sice měli pořád snahu s výsledkem něco udělat, ale když se neujala ani tvrdá střela domácího Němce z dálky, skončilo utkání 0:2 pro hosty.

rozhodčí: Hučík Marek                 ŽK  2:3          diváci:  100   zapsal: Szypula Lešek

PLANÁ – H. STROPNICE 5:0 (1:0)

Pro zápas s předposledním týmem tabulky si Plánští dali jediný cíl – získat tři body. První poločas byl ale vyrovnaný. Planou sice dostal do vedení Petscher, ale i Horní Stropnice měla veliké příležitosti – Syrovátka na Nováčka nevyzrál ani napodruhé, když ve vyložené šanci hlavičkoval nad břevno. Druhá půle se odehrála kompletně v režii Plané, která naznačila své možnosti. Mezi 50. a 70. min. pokořili Plánští brankáře Stanku hned čtyřikrát! Nejprve se po rohu trefil hlavičkou Adámek a třetí branku si hosté dali do vlastní sítě po nešťastném odrazu. Na 4:0 upravil po samostatné akci T. Pintér a konečnou podobu dal výsledku z dorážky pohotový  Balogh. Utkání se dohrávalo z povinnosti, hosté se k bráně soupeře téměř nepřiblížili a odvezli si vysokou porážku. Bez karet pískal sudí Knotek. Diváci nehlášeni.

Hraničář HS – Loko ČB „B“ 2:1 (1:1)

Na hřiště Hraničáře zavítala další "rezerva", tentokrát Loko České Budějovice "B". Očekával se vyrovnaný souboj, což se bezezbytku potvrdilo. Domácí po dvou ztrátách chtěli bodovat naplno, čemu také podřídili veškerou svou hru. Byli sice celé utkání aktivnější, ale jejích hra byla velmi těžkopádná a hlavně bez zakončení. Hosté dobře bránili a nevynechali jedinou možnost k rychlému protiútoku. Když už se zdálo že, poločas bude bez branek, přišla ve 40 minuta,  chyba v rozehrávce domácí obrany a do šance se dostal Weinreb a skóroval 0:1. Pro domácí to vypadalo zle. Naštěstí hned v zápětí přišla šikovná přihrávka do velkého vápna hostů, kterou domácí Němec přetavil ve vyrovnávací branku.1:1.
Druhý poločas se hrál ve stejném stylu. Úporná snaha domácích po brance a chytrá hra hostů s nebezpečnými brejky. Rozhodující moment utkání přišel v 79 minutě. Obrana hostů faulovala v pokutovém území domácího útočníka a kopala se penalta. Zodpovědnost vzal na své kopačky Bašta Michael a bylo to 2:1. Po obdržené brance hosté více otevřeli hru a konečně byl k vidění fotbal se šancemi na obou stranách. Domácí v těchto okamžicích podržel brankář Inteholz a hosty zase při šancích Haňura a Szypuly brankář Vaňas. V hektickém závěru přišel ještě pro hosty volný trestný kop z 18 metrů. ale vyrovnání nepřinesl. Domácí tak zaslouženě získali první jarní body.

rozhodčí: Pileček J
ŽK 2:4.
Diváci: 50
zapsal SZYPULA LEŠEK st.

MLADÉ – H. STROPNICE 1:1 (1:1) – Do Mladého zavítal předposlední celek tabulky.  Mládští po nadějném výkonu v Nové Vsi hráli stejně špatně jako hosté… Souhra obou mužstev končila většinou u první nebo druhé přihrávky, šancí tak bylo poskrovnu. V 17. min. kopal hostující Němec trestný kop z 19 metrů a za pomoci teče domácí zdi překonal domácího Brůžka, který podklouzl. Ve 40. min, bylo vyrovnáno. Po přiklepnutí agilního Lercha vyslal dalekonosnou střelu domácí Szojka  a míč skončil u pravé tyče. Do druhého poločasu vstoupili přece jen aktivněji domácí, kteří si vytvořili i gólové šance, ale bez gólového zakončení. V 58. min. Tondr uvolnil Maternu, jenž šel sám na branku, ale brankář Interholz hosty zachránil. V 75. min. se střídající Schuster probil do vápna hostí, ale tváří v tvář  gólmanovi netrefil branku. V 76. min. mělo Mladé poslední velkou šanci, ale ani v té Lerch brankáře nepřekonal… V 79. min. zahrozili hosté, kteří se druhý poločas pouze bránili, o to nebezpečněji ale zahrozil Němec: z hranice velkého vápna nohou pohladil balon a ten se otřel o mládskou tyč! Bez karet pískal  Jiří Eibl. Rohy 11:7. Diváci: 40.

H. STROPNICE – OLEŠNICE 1:1 (0:1) – Derby splňovalo všechny parametry kvalitní okresní kopané. Do utkání lépe vkročili hosté. Po nedorozumění domácí obrany běžel sám na brankáře Interholze Lenk, ale neskóroval. V 9. min. už ale bylo, Hanzal poslal Olešnici do vedení. Po této sprše se domácí probudili a patřil jim první poločas. Své šance promarnili Bašta i Němec. Další příležitost ze standardního kopu měl Haňur, ale jeho střelu Tomášek vytěsnil na tyč. Zřejmě největší šanci na srovnání výsledku nevyužili Němec a Holej. Hosté odolali a do druhé půle nastoupili lépe. Nebezpečně střílel Drtina, chvíli po něm Husa trefil břevno. Domácí se nemohli dostat do tempa. Až v 82. min. přímo z rohu ohrozil branku Syrovátka. Z opakovaného rohu k radosti domácích vstřelil Bušta hlavou vyrovnávací gól! Velkou šanci strhnout vítězství na stranu Hraničáře měl v nastaveném čase po akci Syrovátky Kotrč, jenž však přestřelil branku. Rozhodčí:  Šafránek – Šrom, Zeman. ŽK 2:2 (Horník, Šedivý – Husa, S. Jindra). Diváci: 135.

JANKOV B (DUBNÉ) – HORNÍ STROPNICE 0:3 (0:2) – Hosté měli v Dubném bleskový vstup do utkání a do 10. min. zakončili brejkové situace Bušta s Bláhou! Hra domácích byla velmi nepřesná, a tak se k ohrožení branky hostů  prakticky nedostali. Ve druhé půli Dubné  bylo mírně aktivnější, zejména po příchodu navrátilce do sestavy Honnera si vypracovalo několik gólových příležitostí, ale skórovat nedokázalo. Naopak v 75. min. hlavou zpečetil výsledek stropnický Šedivý. Rozhodčí Knotek. ŽK 3:3. Diváci: 30.

H. STROPNICE – HRDĚJOVICE B 2:7 (2:2) – Nepříjemný déšť a silné poryvy větru provázely souboj týmů ohrožených sestupem. Lépe začali domácí a hned ve 2. min. využil kapitán Šedivý roh. Za tři minuty zvýšil po samostatné akci opět Šedivý a zdálo se, že utkání dal jasný ráz. Ale to se zřejmě nezamlouvalo hrdějovickému Janu Suchanovi, který zbytek utkání proměnil ve svou show! Po jeho úniku v 16. min. snížil Pešek. Nečekalo se ani celých osm minut a Suchan srovnal. Druhý poločas začal standardkou hostů a Suchan dal třetí gól hostů. Za tři minuty unikl opět Suchan a střelou navýšil vedení Slavoje na dva góly. V 60. min. vyzrál Suchan, kdo jiný, na domácí chybující obranu a výsledek 2:5 byl pro domácí již kritický. Konec utkání hosté kontrolovali a přidali ještě dva góly: v 78. min. Mrkos a v 87. minutě Dvořák. Konečný výsledek je pro domácí krutý, zároveň si ale museli s diváky klást otázku: Jak je možné, že rezerva Hrdějovic s takovou hrou vzhlíží na soupeře ze spodních pater tabulky? Sudí Špelina. ŽK 1:1 (Szypula – Pešek). Diváci: 50.

N. HODĚJOVICE – HORNÍ STROPNICE  1:4 (1:1) – Zápas ovlivnil těžký terén, který týmům neumožnil hrát kombinační fotbal. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a v prvním poločase si vytvořili několik šancí. Svou převahu korunovali brankou ze 30. min., kdy se uvolnil Carda a trefil se k levé tyči. Hosté stačili vyrovnat v 36. min. Koktavým střelou podél brankáře z malého vápna. Od začátku druhého poločasu se hra začala vyrovnávat. Hosté posléze převzali iniciativu a začali domácí tým přehrávat, až se ujali vedení v 75. min. brankou Bašty. Domácí ve snaze vyrovnat otevřeli hru, ale zároveň se začali dopouštět v obraně řady chyb. Dvě z nich využil Bašta ke vstřelení branky v 79. a 90. min. Nové Hodějovice si domácí porážkou zkomplikovaly závěr jara, čeká je boj o záchranu. Řídil rozhodčí Krenauer. ŽK 2:3. Diváci: 60.

H. STROPNICE – N. VES 3:7 (1:4) – Hosté, ačkoliv nepřijeli v plné síle, potvrdili své kvality a nedali domácím šanci pomyslet na úspěch. Hraničáři vydrželo čisté konto do 10. min., kdy se prosadil střelecky disponovány Holý. Domácí obrana si s pohybem a důrazem Nové Vsi nevěděla rady a inkasovala další branky. Trefil se znovu Holý, který přidal do poločasu ještě jednu branku. Domácí sice snížili Šedivým na 1:3 a následně trefil Stanka tvrdou střelou tyč, ale to bylo od domácích vše. Hostující Hlaváč do poločasu navýšil skóre na 1:4. Do druhého poločasu nastoupili domácí přece jen aktivněji a začali zle zatápět soupeřově  obraně. Odměnou jim byla branka Němce. Soupeř ale dokázal trestat  každé zaváhání a  Boháč vstřelil pátý gól. Za domácí korigoval po rohu D. Szypula a závěr vyzněl zcela pro hosty, kteří brankami Holého a Prochazky stanovili konečný výsledek. Hraničáři tentokrát zůstali dlužni pověsti bojovného celku. Pískal rozhodčí Džuba. ŽK 2:3. Diváci: 50.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Českobudějovicko – V okresním přeboru jsou tři týmy ohroženy sestupem. Rozhodne poslední kolo.

Jednotný termín zápasů pro tři celky okresního přeboru, ohrožené sestupem? Okresní fotbalový svaz je zatím nenařídil.

„Kluby, s nimiž jsme to konzultovali, nebyly úplně pro,"  tvrdil včera šéf OFS ČB Jiří Kureš, ale jedním dechem dodal: „Rozhodnutí ještě není konečné." Do středy se postoj svazu může změnit.

Kraj již v zájmu regulérnosti soutěží řadu utkání posledního kola nařídil odehrát ve stejném čase, zatímco okresní STK tentokrát s tímto opatřením nepochopitelně váhá.

„Chceme vyhovět přání klubů, hlavně těch, kterých se to týká nejvíc," naznačil včera předseda OFS České Budějovice Jiří Kureš, že se diskusi nebrání. Není si prý ale jist, že by si oddíly samotné změnu přály… „Mají už dopředu naplánované dokopné," namítl.

Jak to tedy ve skutečnosti je? Deník oslovil trojici klubů, jejichž týmy bojují v okresním přeboru o udržení, a zjišťoval, zda by si přály hrát ve stejném termínu jako konkurenti.

Z Týna nad Vltavou a Horní Stropnice zazněla jednoznačná odpověď: Ano, zápasy o záchranu by se logicky měly hrát současně! Hlavně kvůli regulérnosti závěru soutěže.

Jen fotbalisté Hrdějovic si naplánovali dokopnou na sobotní odpoledne, a tudíž o zásah STK nestojí. "Nevadí nám, že bychom hráli před ostatními ohroženými týmy. Stejně všechny tři musejí hrát naplno a chtít vyhrát," uvedl Jiří Fajtl, předseda Hrdějovic a brankář béčka, které hostí přeborníka z Plané. Jakýkoli jiný výsledek než výhra hostů by byl senzací. Planá má za sebou osm výher v řadě.

Ale kdyby se mezi trojicí hlasovalo, byl by hrdějovický názor v menšině. „Zápasy, kde jde o záchranu, by se měly hrát ve stejný čas – tak jako v kraji, kde nařídili jednotné termíny," poukázal jednatel FK Olympie Týn Martin Bezpalec.

A stejný hlas možná ještě naléhavěji zní od Novohradských hor. „Očekáváme, že zápasy budou mít společné začátky. Je to tak pokaždé a mělo by to tak být. Kvůli regulérnosti se to dělá, my bychom byli určitě pro!" prohlašuje organizační pracovník Hraničáře H. Stropnice Jindřich Haňur, kterého v názoru bezezbytku podpořil i předseda klubu Lešek Szypula.

Poslední Týn nad Vltavou B se pokusí překvapit a vybojovat záchranu na hřišti třetí Hluboké, Horní Stropnice přivítá béčko Bavorovic a papírově nejtěžší los mají Hrdějovice B, které hostí Planou. Tomu se říká dramatický konec jara!